Home / Ayakkabı Modelleri / 2019 Kış Sezonu: Bot Seçimi Nasıl Yapılmalı?

2019 Kış Sezonu: Bot Seçimi Nasıl Yapılmalı?

2019 KIŞ SEZONU: BOT SEÇİMİ NASIL YAPILMALI ?

BOT SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ ?

Kış sezonuna henüz girmemiş olsak da bot modelleri, yeni sezon botlar vitrinlerde yerlerini almaya başladı. Malum, kış boyunca ayaklarımızı soğuktan korumak hem de şık olmak istiyoruz. Bot türleri nelerdir, hangi bot hangi kıyafet ile kombinlenir, hangi tür botlar tercih edilmelidir sorularını sizler için yanıtladık.

Kışlık bot alırken, dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri de sıcak tutabilmesi ve hafif olmasıdır. Piyasada bulunan bir çok çeşit bot var ve bu çeşit bolluğu arasında uygun olanı bulmak, bazen düşünüldüğü kadar kolay olmayabiliyor.

Botlar, dizüstü çizme, postal botlar, gladyatör çizme, ugg bot, yağmur çizmeleri, spor bot, kovboy çizmesi, bileği saran botlar, dolgu topuk çizme, timberland bot ve uzun çizme olarak toplamda 11 türden oluşuyor.

Renk ve desen olarak bizi tamamlayan bu bot türleri, yerine göre çok soğuk havalara karşı direncimizi artırırken, yaz aylarında ise tarzımızı tamamlamak için kullanılan en büyük kurtarıcımızlardan biri oluyor.

HANGİ BOT HANGİ KİYAFETİN ALTINA GİYİLMELİ ?

Giyilen kıyafete, saça ve hatta makyaja göre bot seçimi yapılabiliyor. Genelde günlük hayatta biraz daha rahat olmak adına postal bot, binici bot ve ugg botlar tercih ediliyor. Devlet dairesi ve özel sektör gibi resmi giyim gerektiren iş alanlarında ise daha çok gladyatör bot, dolgu topuk çizme, dizüstü  çizme ve uzun çizmeler tercih ediliyor.

Bu tarz bot ve çizmeler resmi kıyafetlerde etek, kumaş pantolon ve gömlek  gibi resmi kıyafetleri tamamlayarak daha şık  görünmeyi sağlar. Kışın vazgeçilmez giysilerinden olan taytlar ile yağmur çizmeleri kombinlenebilir. Tayt, triko ve yağmur çizmeleri hem şık hem de spor görünümünü tamamlayacaktır.

Bir birinden farklı bot modelleri siz sevgili okurlar için oldukça detaylı inceleme yaptık.

GİYİM TARZINA GÖRE BOT SEÇİMİ:

HANGİ TÜR BOTLAR TERCIH EDİLMELİ ?

Şıklığınız rahatınızdan önemliyse, seçeneklerinizin arasında birkaç bot türü bulunmakta. Bileği saran botlar, gladyatör çizme, dolgu topuk çizme, dizüstü çizme, ve uzun çizme tercih etmeniz, şıklığınızı ön plana çıkaracaktır.

Eğer şıklığınızdan çok rahatınız ön plandaysa, postal ya da binici bot seçmeniz sizin için doğru karar olacaktır.

Farklılık arıyor ve tarzınızı botlarınız üzerinden yansıtmak istiyorsanız, kovboy çizmelerini tercih etmelisiniz. Hem görünüşü, hem de üzerindeki desen ve motifleri sizi istediğiniz gibi yansıtacaktır.

Yağmurlu havalarda ise, giyeceğiniz çizmeleri dar pantolon veya tayt kombinleyerek, hem ıslanmanızı önleyebilir, hem de şık görünmeye devam edebilirsiniz.

About admin

İlginizi Çekebiliecek Bir Başka Konu

Merve Boluğur Bindallı

Merve Boluğur Bindallı

Merve Boluğur Bindallı Kına gecelerinin olmazsa olmazı ve gelinler için düğün gününden önce geleneksel bir …

Bir cevap yazın