Home / Gelinlik Modelleri / A Kesim Gelinlik Modelleri

A Kesim Gelinlik Modelleri

A Kesim Gelinlik Modelleri

Zarif görünmek ve bir yandan da kendinizi prenses gibi hissetmek istediğinize tercih edebileceğiniz en ideal tasarım A kesim gelinlik modelleri olacaktır. Vücut hatlarının büyük bir kısmı ile uyumlu olan ve çoğu zaman fazlalıkları kapatan gelinlik modeli olarak adlandırılan A kesim modeller, farklı detayların kullanılması ile çarpıcı hale geliyor. Sizde düğününüzde zarafeti yaşarken vücudunuzdaki fazlalıkları düşünmek istemiyorsanız A kesimlerden şaşmamalısınız.

A Kesim Gelinlik Modelleri

 

A Kesim Gelinliklerin Özellikleri Nelerdir?

Göğüs bölgesini tam bir şekilde saran ve bel bölgesinden sonra A harfi gibi etek bölgesinin yanlara doğru genişleyerek açıldığı gelinliklere A kesim denmektedir. Prenses gelinliklerdeki gibi abartılı bir etek kısmı olmayan A kesim gelinlikler daha inik ve daha zarif bir etek kısmına sahiptir. Vücut hatları ne olursa olsun pek çok gelin tarafından tercih edilebilen A kesim gelinlikler kullanım açısından da oldukça rahattır.

A kesim gelinlik modelleri Vücut hatlarının düzenlenmesinde tercih edilen gelinliklerden biri olan A kesimler, fazla kiloların kapatılmasını sağladığı gibi geniş kalçaların da ortadan kaldırılmasına yardım eder. Ayrıca bacak boyu kısa olan gelinlerde ve boyu kısa olan gelinlerde de uzun görünmeyi sağlar. Her yönden kurtarıcı olarak bilinen. A kesim modellerde balık kesim gelinliklerdeki gibi vücut hatları tamamen ortadan olmadığı için kusurların kapatılması kolay olmaktadır.

A Kesim Gelinlikler Hangi Vücut Tipine Uygundur?

A kesim gelinlik modelleri genellikle armut tipi ve kum saati vücut tipine sahip gelinler tarafından başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir. Ancak elma vücut tipi ya da atletik vücut tipi olan gelinler içinde ideal bir seçim olabilmektedir. Gelinlik seçimi yapılacağı zaman vücut tipi ne olursa olsun mutlaka A kesim bir gelinlik denenmesi en azından doğru bir gelinlik seçimi yapılmasında etkili olacaktır.

Elma vücut tipine sahip gelinlerde bel bölgesinin daha ince görünmesini sağlayan A kesimler, armut vücutlarda da geniş kalçaları gizleyecektir. Kum saati vücutlarda ise bel kısmını ortaya çıkararak daha zarif bir görüntü sunacaktır. Atletik vücutlarda da yaka kısmı ile kaçla kısmının orantılı durmasında kurtarıcı parçadır.

A Kesim Gelinlik Modellerinde Neler Var?

  • Kayık yaka, straplez yaka, v yaka ve askılı yaka modellerinin yanı sıra düşük omuz detayları ve tek askı detaylarının da kullanılabildiği . A kesimlerde genellikle vücut tipine göre yaka seçimi yapılabilmektedir. Dantellerle işlenmiş askıların öne çıktığı A kesim gelinliklerde straplez tasarımlarda sıkça kullanılmaktadır.
  • A kesim gelinlik modelleri genellikle Fransız dantellerinin ve tüllerin başarılı bir şekilde sergilendiği tasarımlardan oluşmaktadır. Dantellerin zarif bir şekilde taşındığı A kesim tasarımlarda saten kumaşlar ve transparan detaylı kumaşlar daha az tercih edilmektedir. Uçuş uçuş tüller ve şifon kumaşlarda sık sık kullanılan detaylardan olmaktadır.
  • A kesim gelinlik modellerinde göğüs kısımları hareketli bir şekilde detaylandırılan tasarımlarda eteklere doğru sadeliğin hakim olduğu modeller ön plandadır. Bunun yanı sıra daha gösterişli bir A kesim isteyenler için yaka kısmından etek kısımlarına kadar dantel ve nakış detaylı gelinliklerde bulunmaktadır.
  • Sade gelinliklerden hoşlananlar için göğüs kısmı drapeli ve etek kısımları tamamen tülden oluşan tasarımlarda sadeliği ön plana çıkarabilmektedir.
  • A kesim modellerde yarım kollu ya da uzun kollu modellerde hazırlanabilmektedir. Özellikle kış düğünlerinde kayık yaka ve transparan tüllerle uzun kollu A kesim gelinlikler, kullanılan dantel detayları ile şıklığı ön plana çıkarmaktadır.
  • A kesimlerde etek uçlarının dantellerle ve eteğin yukarı kısımlarının taşlarla bezendiği tasarımlarda oldukça görkemli görünmeyi sağlayacaktır.
  • Ufak detaylardan hoşlananlar için sade A kesim gelinlik modellerinde kullanılan ufak kemer detayları da muazzam bir bütünlük ve zarafetle sizi buluşturacaktır.

About admin

İlginizi Çekebiliecek Bir Başka Konu

Zarif Fransız Danteli Gelinlik Modelleri 2019

Fransız Dantelli Gelinlik Modelleri

Fransız Dantelli Gelinlik Modelleri Zarafetin ve asaletin buluştuğu gelinlik modellerinin en çarpıcı ayrıntısı olan Fransız …

Bir cevap yazın