Home / Mobilya Dekorasyon / Dekorasyon Önerileri / Banyo Dekorasyonun İncelikleri Nelerdir?
Banyo Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonun İncelikleri Nelerdir?

Banyo Dekorasyonun İncelikleri Nelerdir?

Banyo Dekorasyonu Nedir?

Banyo Dekorasyonu denildiğinde akla rengârenk ve şık tasarımlı ürünler gelir. Renklerin uyumu ve göz alıcı dizayn ile birleşen tasarımlar zevklerinizi yansıtır. İyi bir dekorasyon evinize mutluluk ve huzur getirir. Evin hangi noktası dekore edilirse edilsin ev sizin iç dünyanızı yansıtmalıdır. Kişisel kullanım alanlarınız ve banyolar dekore edilirken daha titiz davranmalısınız.

Banyoda Boya Yerine Fayans Kullanın

Banyolar en ince tasarımı hak eden mekânlardan birisidir. Kişisel bakım ve temizlik merkezimizi olarak kullandığımız banyolar büyük bir titizlilikle dekore edilmesi gerekir. Banyolar ferah ve geniş havası veren tasarımlar seçilmelidir. Banyo dekorasyonunda boya kullanmak mantıklı değildir. Nemli ve çok hava almayan banyoda boya kullanmak çok sağlıklı değildir. Bu yüzden banyoda boya yerine tavana kadar fayans tercih edilmelidir. Seçtiğiniz fayansın rengi açık renkli olursa banyonun aydınlatma sorunu ortadan kalkar.

Siyah ağırlıklı banyo tercih ediyorsanız banyonuzun büyük olması gerekir.  Çünkü banyo dar ve küçük ise siyah fayanslar ruhunuzu daraltır.

Ortam Büyüklüğüne Göre Banyo Aksesuarı Seçin

Fayans seçimi tamamlandıktan sonra, banyo için gerekli olan aksesuarları, ortamın büyüklüğüne göre seçmelisiniz.  Lavabo, duş kabini, klozet ve banyo dolapları ihtiyacınızı karşılayacak büyüklükte olmalıdır. Ortamı daraltmayan kullanışlı banyo aksesuarları kullanmalısınız.  Kişisel bakım eşyalarınızı ve diğer temizlik malzemelerini sağlıklı bir şekilde saklayabilmek için depolama alanına dikkat etmelisiniz. Banyo dekorasyonu alanında sizlerin yanında olmakdan mutluluk duymaktayız.

Banyolarda Duvar Raf Seçimi Önemlidir

Duvar rafları da size dekor konusunda yardımcı olacaktır. Banyonuz küçükse duş kabininin canları şeffaf olmalı. Banyoda bir girinti varsa duş kabini için bu bölümü rahat kullanabilirsiniz.  Büyük banyolar için kesinlikle büyük küveti olan bir duş kabini tercih etmelisiniz. Banyo aynaları genellikle el lavabosunun hemen üstünde bulunur. Bu bölümde kullanılan aynalar şık ve kullanışlı olmalıdır. Boş duvarlardan birinde varak ayna tercih ederek ortama mükemmel bir ambiyans verebilirsiniz. Aydınlatma sistemi kesinlikle çok güzel olmalıdır.  Varak ayna etrafında kullanabileceğiniz küçük spot lambalar ile banyonuza farklı bir hava katabilirsiniz. Değişik renkte spot lambalar kullanarak ortama daha romantik bir hava katabilirsiniz. Banyo dekorasyonun bir çok önerileri sizler için inceledik.

Bir birinden farklı konular ile siz sevgiili okurlarımıza bilgiler sunmaktayız. İlğinizi çekeceğini düşündüğümüz bir başka konu olanBalkon ve Teras Tasarımı hakkında sizler için öneriler sunmaktayız.

  • 2019 Model Şık Banyo Takımları

Mükemmel bir banyo takımına sahip olmak istiyorsanız arkanıza yaslanıp yazı dizimizi iyi takip edin. Sizlere yepyeni banyo takımları hakkında bilgi vereceğiz. Kendinize ait bir banyo takım kombini oluşturabilir, ev dekorasyonunu kendiniz tasarlayabilirsiniz.

Banyo takımı oluştururken ilk önce kendi tarzınızı oluşturmalısınız. Ne tarz bir banyo istediğinizi düşünüp tasarım modellerini belirlemelisiniz. Banyonuzun fiziki koşullarına ve ölçülerine uygun banyo takımlarını tercih etmelisiniz. Banyonuzu rutin temizlik işlerinizi yaptığınız bir mekan olmaktan çıkarıp dinlenme tapınağına çevirebilirsiniz.

 

  • Banyo Nasıl Tasarlanır?

Banyo tadilatına hazırlanıyorsanız, banyonuz için tercih edebileceğiniz çok çeşitli tarz ve temalar bulunur. Banyo dekorasyonu yapılırken banyonuzun pek çok ürünün depolanmasına imkân sağlayacak şekilde işlevsel olarak tasarlanması gerekir. Duvar ve zemin kaplamalarda parlak ve göz alıcı renkler kullanmalısınız. İç karartan koyu renklerden uzak durmalısınız. Duş sistemi, duş teknesi ve kuveytleri de düşünmelisiniz.

Başlangıçta ne istediğinize ne kadar doğru karar verirseniz, uygulama aşaması da o kadar randımanlı olacaktır.

 

  • Banyoda Renk Tasarımı ve Uyumu

Banyoda havlu ve paspas seçimine karar vermeden önce banyonuzda daha geniş renkleri kullanmaya dikkat etmelisiniz. Banyoda kullandığınız renkler banyo ambiyansını ve ruhunuzu etkileyecektir. Birçok insan banyo renk seçiminde beyaz rengi tercih etmektedir. Beyaz asil bir renktir ve iç açar. Birçok rengi tamamlar. Birçok renkle uyum içinde çalışır. Siyah ve beyaz birlikte kullanılarak dramatik ve romantik hava yaratır. Beyaz ve mavi birlikte kullanılarak maceraperest bir okyanus havası yaratır. Banyonuza gelen doğal ışığı da hesaba katmalısınız. Aksi takdirde renk uygulamasında başarısız olursunuz. Koyu ve parlak renkleri küçük banyolarda tercih etmemelisiniz.

 

  • Banyo Duvarı ve Zemin Seçimi

Banyo zemini seçiminde genelde herkes tercihini fayanstan yana kullanır. Zeminden tavana kadar fayans döşemek son günlerde çok popüler hale geldi. Boyalı banyolar birkaç yıl sonra suyun etkisi ile sıyrılıp yeniden boyanması gerekir. Fayans banyolarda bu sorun ortadan kalkar. Uzun yıllar fayanslar kullanılır. Ahşap ve beton zeminlerde son günlerde çok çekici hale geldi. Banyonuza bütünüyle farklı bir hava katar.  Minimal bir banyo tasarımı arzulayanlar için özellikle beton mükemmel bir seçenektir. klasik temalardan hoşlananlar ise genelde zemin için ahşabı tercih eder. Suya ve neme dayanıklı yeni nesil banyo duvar kâğıtları da duvar kaplaması için iyi bir seçim olabilir. Banyo aksesuarları banyonuzun havasını belirleyen en önemli unsurlardan birisidir. Deniz kabukları, renkli sabunlar ve desenli perdeler, banyonuza ayrı bir hava katar.  Ya da teknoloji bağımlısı iseniz en son çıkan ses sistemlerine sahip yeni bir LCD televizyon bile bir banyonuza aksesuar olabilir.

 

  • Banyo Aydınlatma Sistemleri

Yeni bir banyo tasarlarken, uygun aydınlatma elemanları seçmelisiniz.  Sıcak veya soğuk bir aydınlatma tercih etmeniz, banyonuzun havasını doğrudan etkiler.  Bugünlerde duvara veya tavana monte edilmiş endirekt aydınlatma elemanları çok tercih edilmektedir.  Bu ürünler, temizlik ve bakım kolaylıkları ile de ön plana çıktı

Evi bir bütün olarak düşünmeniz oldukça önemli onun için sizlere Yeni Sezon Oturma Grubu Modelleri hakkında bilgiler sunmaktayız.

 

About admin

İlginizi Çekebiliecek Bir Başka Konu

İtalyan Tarzı Nedir?

İtalyan Tarzı Nedir? italyan tarzı mobilyalar klasik ve sade tarz mobilyalardır. İtalyan tarzı mobilyalarda renk …

Bir cevap yazın