Home / Makyaj ve Cilt Bakımı / Cilde Göre Parfüm Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Cilde Göre Parfüm Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Cilde Göre Parfüm Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Cilde Göre Parfüm Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde oldukça yoğun ilgi gören ve kullanılan parfüm farklı ve çok çeşitliliği ile farklı tür ve markalarda satılmaktadır. Her kadın kullandığı parfüm ile farklılık yaratıp dikkat çekmek ister. Sizde bu farklılığa  sahip olmak istiyorsanız eğer dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri, gelişi güzel parfüm seçimi  yapmamanızdır. Parfüm seçerken nelere dikkat edilmelidir? Cilde göre parfüm seçimi nasıl olmalı?  Merak ettiğiniz ve sizi parfüm konusunda aydınlatacak bu soruları sizler için cevapladık.

Cilde Göre Parfüm Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Kadınlarda cilt tipine ve ten rengine göre parfüm seçimi hakkında merak ettikleriniz… Cilt tipi ve ten rengi ile parfüm seçimi arasında nasıl bir ilişki var

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Parfüm seçmek sandığınız kadar kolay değildir. Birbirinden farklı ve bağımsız yüzlerce koku bulunmaktadır. Ve bu çeşitlilik insanların parfüm seçiminde zorlanmasına neden olmaktadır. Kokular ve esans kişiyi, kişinin karakterini ve doğasını yansıtmaktadır. Bu neden ile parfüm seçen her kişi  kendini ve tarzını yansıtan kokular tercih etmelidir. Ama yine de parfüm alırken birçok konuyu göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz. Bu özelliklerden en önemli hususlardan biri çok ucu parfüm tercih edilmemesidir. Gittiğiniz herhangi alışveriş merkezi veya mekânlarda satılan ucuz parfümler sahte olabiliyor. Gerektirdiği maddeler ise cildin tahriş  olmasına sebep olabiliyor. Bu sebep ile parfüm seçerken tanınmış marka ya da bildiğiniz yerlerden almanızı tavsiye ediyoruz. Cilde sıkılan parfümler kalitesiz veya sahte ise cildinizde birden çok cilt hastalığına sebep olabilir. Hatta yaz aylarında kullandığınız takdirde güneş ile teması sonucu cilt kanserine dahi yol açabilme ihtimali oldukça yüksektir. Bu neden ile kaliteli ve her zaman aldığınız yerlerden parfüm almalısınız.

Parfüm seçimi nasıl yapılır?

Cilde Göre Parfüm Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kişi kendi tenini tanıyarak cildine uygun parfüm seçimi yapmalıdır. Başkalarında beğendiğimiz hoşumuza giden koku kendi tenimizde aynı şekilde kokmayabilir. Bu sebepten dolayı parfümü teninize uygun seçmelisiniz. Herkesin farklı cilt tipi bulunduğu için cilt tipine uygun seçmelisiniz. Parfüm seçiminin en kolay yollarından biri cildin yağ oranına göre parfüm seçimidir. Vücudun yağ oranına göre kokunuzu ayarlamalısınız. Daha doğal ve hafif kokmak istiyorsanız eğer çiçek, şeker gibi kokular tercih ederek doğal bir kokuya sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra kokunuz ile etrafınızda ki insanların dikkatini üzerinize toplayabilirsiniz.

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

About admin

Bir cevap yazın