Home / Gelinlik Modelleri / Düşük Omuzlu Prenses Gelinlik Modelleri
Düşük Omuzlu Prenses Gelinlik Modelleri

Düşük Omuzlu Prenses Gelinlik Modelleri

Düşük Omuzlu Prenses Gelinlik Modelleri

Peri masallarındaki kabarık gelinliklere yeni bir gizem daha kazandıran düşük omuzlar son zamanlarda pek çok gelinin favorileri arasında bulunuyor. Straplez modellerin ve askılı modellerin bir kenarda bırakan düşük omuzlu prenses gelinlik modelleri hem romantik hem de zarif görünmenizi sağlayacak. Büyüleyici balolarda nezaketle dans eden bir periyi andıran bu gelinlikler dantellerin, tüllerin, taşların ve çiçeklerin kullanılması ile gelin adaylarını en özel günlerinde göz kamaştırıcı hale getiriyor.

Düşük Omuzlu Gelinlikler

Omuz kısmında herhangi bir askı olmayıp göğüs hizasına gelindiğinde kollarda başlayan askılara düşük omuz denmektedir. Omuz kısımlarının açık kaldığı ve yakanın tüm zarafeti ile ortaya çıktığı bu tasarımlarda kollardan başlayan düşük omuzlar gelinliğin tamamlanmasını sağlayan parçalar oluyor.

Düşük omuzlar gelinliğe sonrada tutturulmuş şekilde ve gelinliğin bir parçası olmak üzere iki şekilde tasarlanıyor. Eğer düğününüz hareketli olacaksa ve kollarınızı sık sık kullanacaksanız düşük omuzlu gelinliklerde sonradan parça eklenmiş modeller seçmeniz faydanıza olacaktır. Ancak zarifliği doruklarda yaşamak istiyorsanız gelinliğin bir uzantısı şeklinde hazırlanan düşük omuzlar zarafetinize zarafet katacaktır.

Düşük Omuzlu Prenses Gelinlik Hangi Vücut Tipine Uygundur?

Düşük omuzlu prenses gelinlik modelleri omuz kısmı dar olan gelinler tarafından tercih edildiğinde omuz ve göğüs kısmının daha geniş durmasını sağlayacaktır. Hem prenses hem de düşük omuz ayrıntısını bir arada kullanacak olan gelinlerin vücut tipi kalça kısmı geniş, yaka kısmı dar olan gelinlerde orantılı bir görüntü elde etmeyi sağlayacaktır.

Armut tipi vücut hatlarına sahipseniz ve prensesler gibi görünmek istiyorsanız kabarık etek kısımlarını düşük omuzlarla destekleyerek vücut hatlarınızı konuşturabilirsiniz. Ancak omuz kısmını geniş ve kalça kısmınız darsa bu tip bir gelinlik seçmeniz olduğunuzdan daha iri bir vücut hattına sahipmiş gibi durmanıza neden olacaktır.

Vücut hatlarınızı bilmiyorsanız ve ya gelinlik seçiminde düşük omuz detayını kullanmak istiyorsanız prenses etekli modeller yerine A kesim ve ya balık kesim modeller deneyebilirsiniz. Prenses gelinliklerden vazgeçemiyorsanız straplez veya askılı modelleri de deneyerek size yakışan gelinliği daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Düşük Omuzlu Prenses Gelinlikler Nerede Giyilebilir?

Kabarık bir eteğe sahip olan prenses gelinlikler düşük omuzlar ile detaylandırıldığında hemen hemen her ortamda giyilebilecek tasarımlar haline geliyor. Otel düğünü, kır düğünü, tarihi mekanlarda yapılacak düğünler, restoran düğünleri ve sosyal tesislerde yapılabilecek pek çok düğün ortamında bu gelinlikleri seçebilirsiniz. Ayrıca deniz kenarı düğünlerinde de düşük omuzlu prenses gelinlik modelleri harika bir seçenek olacaktır.

Düşük Omuzlu Prenses Gelinlik Tasarımları

Düşük omuzlu prenses gelinliklerde genellikle düşük omuzlar dantellerle, tüllerle ya da sonrada eklenmiş sarkıtmalı süslerle hazırlanabiliyor. Özellikle yaza doğru çiçeklerle bezeli düşük omuzlar dikkat çekerken ince dantellerle yarım kol ve ya uzun kollu düşük omuzlarda dikkat çekiyor.

Prenses kesim gelinliklerde düşük omuzların ve gelinliğin üst kısımlarının taşlarla, dantellerle ve drape gibi detaylarla süslenmesi halinde etek kısımları daha sade şekilde tasarlanabilir. Prenses gelinliklerde düşük omuzlardan etek uçlarına varıncaya kadar bütün gelinlik dantel detaylardan da oluşabilir.

Satenlerin, tüllerin, dantel detayların ve çiçeklerin kullanıldığı sıra dışı düşük omuzlu prenses gelinlik modellerinde transparan detaylarda dikkat çekici bir görüntü sunacaktır. Düğününüzde cesur bir gelinlik seçimi ile öne çıkmayı planlıyorsanız yaka kısmı dekolteli ve prenses eteğe ek olarak düşük omuzlar kullanabilirsiniz. Prenses gelinliklerde çok kabarık modeller yerine daha az kabarık modeller ve cepli tasarımlarla düşük omuz modellerini bütünleştirerek daha spor bir gelinliğe sahip olabilirsiniz.

 

About admin

İlginizi Çekebiliecek Bir Başka Konu

Gelinlik Kaç Günde Dikilir?

Gelinlik Kaç Günde Dikilir?

Gelinlik Kaç Günde Dikilir? Hazır dikim bir gelinliğe alternatif olarak özel dikim bir gelinlik almayı …

Bir cevap yazın