Home / Makyaj ve Cilt Bakımı / Farklı Tonlarda Göz Makyajı Nasıl Yapılmalı ve Nelere Dikkat Edilmeli?
Göz Makyajı Nasıl Yapılmalı ve Nelere Dikkat Edilmeli?

Farklı Tonlarda Göz Makyajı Nasıl Yapılmalı ve Nelere Dikkat Edilmeli?

GÖZ MAKYAJI

Makyaj yapmayı sevmeyenlerin dahi göz makyajına ihtiyaç duyduğunu ve hiç değilse gözüne bir kalem çektiğini biliyoruz. Bunu yapar iken de makyajı daha çekici hale getirmeyi isteyeceğinizi düşünerek birkaç önemli detayı sizlerle paylaşmak istedik.

Haydi itiraf edelim! Makyaj denilince en önem verdiğimiz kısım gözlerimiz. Hepimiz daha dramatik, daha etkileyici bakışlar elde etmek istiyoruz. Göz makyajının tüm görünümümüze etkisini düşününce, göz makyajına bu kadar önem vermemiz son derece normal. Ancak, eğer makyaj malzemeleri ve isimleri konusunda acemiysen onlarca makyaj tekniği ve terimi arasında nereden başlaman gerektiğini bilemiyor olabilirsin. Endişelenme, Makyaj.com olarak seni makyaj acemisinden, makyaj profesörüne dönüştürecek önerilerimizle karşındayız. Daha hızlı makyaj yapmak için biraz pratiğe ihtiyacın olacak.

Profesyonel görünümlü, çekici göz makyajı yapmak için;

Kirpikleri kıvırmak için, kirpik kıvırıcı,
İnce uçlu siyah bir göz kalemi,

Likit kalem,

Kısa, dolgun bir far fırçası,

Mat ve parlak olmamasına özen göstererek seçeceğiniz koyu bir far,

Aşırı parlak görünümlü olmayan, kaşlarımızın alt kısmı için parlatıcı,

Kaş kalemi, kaşınız rengi ile aynı tonlarda olmasına dikkat edin,

Siyah rimel.

Öncelikle, kirpik kıvırıcı ile kirpiklerimizi özenli bir şekilde kıvırıyoruz. Sonrasında göz kapağımızın üstüne ince bir çizgi halinde içten dışa doğru siyah göz kalemimizi uyguluyoruz.  Bu uygulamanın ardından da koyu renk farımızı çok fazla taşırmamaya dikkat ederek, çekmiş olduğumuz çizginin üzerine sürüyoruz. Daha sonra da likit kalemimizi, farın altından geçmiş olduğumuz kalemin hizasında yeniden çekiyoruz. İç kısımlarda ince olmasına özen gösteriyoruz. Onun dışında ne kadar kalın sürmek istiyor isek, o kalınlıkta sürebiliriz. Kenarlarda oluşan taşmalara karşı da yeniden farı kullanarak, düzeltme işlemi yapabiliriz. Koyu renk farımızı ve kalemimizi birlikte kullanıp, gözlerimizin hemen altına doğru sürüyoruz. Açık renk parlatıcıyı gözlerimizin altına ve kaşlarımızın hemen altına uyguluyoruz. Yalnız daha öncede belirttiğimiz gibi çok dikkat çekecek şekilde açık ve parlak olmamasına dikkat ediyoruz. Kaşlarımızın yapısını biraz daha belirginleştirmek amacı ile kaş kalemi uyguluyoruz. Ardından bir kez daha kirpiklerimizi kıvırıp, üzerine de kirpiklerimizin ne kadar uzun olmasını istediğimize bağlı olarak tek kat ya da iki kat rimel uyguluyoruz. Ve göz makyajımızı sonlandırıyoruz.

Buğulu göz makyajları havalı ve iddialı göz makyajı elde etmek istediğimizde aklımıza gelen ilk seçeneklerden biri. Ancak, çoğu zaman bu koyu göz makyajını günlük hayatta kullanmak çok da kolay olmuyor. Peki, günlük kullanıma uygun doğal göz farı renkleriyle de buğulu bir göz makyajı elde etmek mümkün mü? Elbette.

About admin

Bir cevap yazın