Home / Moda Günlügü / Gelin Çiçeği Nasıl Seçilir?
Gelin Çiçeği Nasıl Seçilir?

Gelin Çiçeği Nasıl Seçilir?

GELİN ÇİÇEĞİ NASIL SEÇİLİR?

Gelin çiçeğini tercih gelinliğin rengine, düğünün yapılacağı mekana ve mevsimi göz önünde bulundurmak gerekir. Salonda yapılacak düğünler için yapay gelin çiçekleri tercih edilirken, kır düğünlerinde canlı çiçek seçimi mantıklı bir tercih olacaktır. Canlı gelin çiçeği tercih edilecekse, mevsime uygunluğuna, görünüşüne ve renginin gelinliğe uyumuna dikkat edilmesi gerekiyor. Gelinliğin türü de çiçek seçiminde önemli rol oynuyor. Gösterişli gelinliklere, sade gelin çiçekleri daha uyumlu olmakta. Gelinliği seçerken pek âlâ ayakkabıya uyumu da dikkat edilmesi gereken hususlar arasında.

Yapay mı, canlı mı? Gelin çiçeği seçerken nelere dikkat edilir?

Düğün, gelin adaylarının kusursuz olmasını istediği, hayatının en mutlu ve özel anlarından biridir. Fotoğraf çekimi, organizasyon mükemmel olmalıdır. Bunların yanında ufak bir detay olarak gözükse de; gelin çiçeği, gelinliği tamamlayan en önemli unsurlardan biridir. Düğün telaşı, gelinlik seçimi derken; kimi zaman unutulabiliyor kimi zaman da kısıtlı zamandan dolayı detaylı olarak seçilmiyor. Çiçek seçimi aslında göründüğü kadar kolay olmamasıyla birlikte, geniş çeşit yelpazesi yüzünden de kafa karıştırıyor.

Gelin adaylarına rehber olabilmek adına sizler için gelin çiçeği seçerken nelere dikkat edilir onları açıkladık:

Gelin çiçeğini seçerken gelinliğin rengine, düğünün yapılacağı mekana ve mevsimi göz önünde bulundurmak gerekir.

Canlı gelin çiçeği tercih edilecekse, taze ve doğal renklerinde olup olmadığı, çiçeklerin mevsime uygunluğu da önem taşıyor.

Hafif ve avuca kolaylıkla sığabilen bir çiçek yaptırılmalı. Aksi taktirde tutmakta zorluk çekileceğinden, düğün boyunca rahat hareket etmeyi engeller. Ayrıca minyon boylu gelinlerin daha küçük ve minimal modelleri tercih etmesi daha mantıklı ve yerinde bir karar olacaktır.

Gösterişli, taşlı, biraz fazla detaylı ve kabarık bir gelinlik tercih edilecekse, dengeleyebilmek adına sade çiçekler tercih edilmeli. Balık kesim dar bir gelinlik tercih edilecekse, zarif görünen bir buket yaptırılmalıdır. Sade ve düz kesimli gelinlikler içinse kır çiçekleri ideal bir tercih olacaktır.

Gelin çiçeği seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir, gelin çiçeği hangi renk seçilmelidir,

Gelin çiçeği seçiminde, gelin adaylarının iki farklı seçeneği bulunuyor.

Yapay Gelin Çiçeği:

Türkiye’de yapılan düğünler de genellikle yapay çiçekler tercih ediliyor. Bunun sebebi, canlı çiçeklerin pek bulunamaması ve diğer başka bir neden ise düğün den kalan en özel unsurlardan biri olan çiçeği saklayabilmek. Yıllar öncesinden kalan “gelin çiçeği beyaz olmalıdır” alışkanlığından sıyrılıp, son yıllarda revaçta olan canlı görünen gelin çiçeklerinin tercih edilmesi, gelinliğe renk katacaktır. Yapaylığı sayesinde solmaması, ilk gün ki gibi canlı görünümünde kalabilmesi. Canlı gelin çiçeklerine nazaran; daha fazla seçenek sunan yapay çiçekler, istenilen boyutta ve renkte hazırlatılabiliyor. Yapay gelin çiçeğinin tercih edilme sebebi, uzun yıllar boyunca deforme olmadan, solmadan saklanabilme imkânı sunmasıdır. Estetik durması sebebiyle de, albümlerinizin ya da yatak odanızın baş köşesinde durması, güzel bir detay olmakta.

Gelin Çiçeği: Canlı Çiçek mi Yoksa Yapay Çiçek mi? Gelin çiçeği gelinin en dikkat çekici ve en önemli aksesuarlarından biridir. Düğünün sonunda …
Canlı Gelin Çiçeği:

Yaz ya da Bahar aylarının vazgeçilmezi olan canlı çiçekler hem kokusu hem de görünüşü sebebiyle tercih edilebilmekte. Fakat yapay çiçeklere nazaran, gün boyu elinizde gezdirdiğiniz çiçekler gün sonuna doğru canlılığını yitirebilmekte. Bu konuda çiçekçinize bazı sorumluluklar düşüyor. Çiçeğin canlı durmasını sağlamak için, çeşitli spreyler kullanıp, önlem almak gerekmekte. Ancak canlı çiçek alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, çiçeğin boyanıp boyanmamış olmasıdır. Yapay renklere sahip, boyanmış çiçekler boyanın gelinliğinize bulaşması sonucu düğününüzün eziyet olmasına sebep olabilir. Bu sebeple çiçek alırken mutlaka doğal renkli çiçeklerden almaya özen gösterin. Özellikle kır düğünlerinde, gelinliği tamamlayan canlı gelin çiçekleri, eklenen tüller ve süslemeler sonrası oldukça şık bir görünüm kazandırıyor.

Mis gibi kokan canlı gelin çiçeği modellerini incelemeye ne dersin? Güller, şakayıklar, laleler ve çok daha fazlası için hemen galeriyi incelemeye başla.

 

About admin

İlginizi Çekebiliecek Bir Başka Konu

7 adımda mezuniyet elbisesi nasıl seçilir?

7 adımda mezuniyet elbisesi nasıl seçilir?

7 adımda mezuniyet elbisesi nasıl seçilir? Mezuniyet yaklaştıkça içinizin kıpır kıpır olduğunu hissediyorum. Heyecanın yanı …

Bir cevap yazın