Home / Gelinlik Modelleri / Gelinlik Diktirmeden Önce Bilinmesi Gerekenler
Gelinlik Diktirmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Gelinlik Diktirmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Gelinlik Diktirmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Düğün tarihinin belli olmasından sonraki süreçte akla ilk takılan konulardan biri olan gelinlik seçimi aslında gelin adayları için büyük bir karmaşa ve kararsızlık süreci haline gelebiliyor. Hazır gelinlik mi seçmeli yoksa gelinlik diktirmeli mi diye düşünen gelin adayları için çoğu zaman gelinlik diktirmek daha avantajlı ve eşsiz bir düşünce olarak görülüyor. Gelinlik diktirmeden önce bilinmesi gerekenler sayesinde ise sizde gelinlik seçiminde kararınızı daha rahat bir şekilde verebilirsiniz.

Gelinlik Diktirmeden Önce Gelinlikçileri Gezin!

Gelinlik diktirmeye karar vermiş olsanız bile gidebileceğiniz bütün gelinlikçileri gezin. Hayalinizdeki modeli anlatarak daha önce dikilmiş olan gelinlik modellerini deneyin ve farklı gelinlik modellerini inceleyin. Aklınıza takılan bir gelinlik modeli varsa ve beden sorunları yaşıyor ya da modele ekleme ve çıkarmalar yapmayı düşünüyorsanız hazır olan gelinlik modelindeki istediğiniz değişiklikleri anlatarak dikim yaptırabilirsiniz. Bazen özel dikim yapılmasına gerek dahi kalmadan hayalinizdeki gelinliği de bulabilirsiniz.

Gelinlik Dikim Fiyatlarını Araştırın!

Gelinlik diktirmeden önce gelinlik dikim fiyatları konusunda araştırma yapmanız düğün öncesi gittikçe kabaran harcamalarınıza yön vermenizi sağlayacaktır. Hayalinizdeki gelinliğin dikiminde kullanılacak malzemelerin maliyeti ve dikim yapacak olan moda evinin el becerisinin de dahil olacağı fiyatlarda bazen bütçenizi çok çok aşacak seçenekler bulabilirsiniz. Hazır gelinliklerde özel dikimlere göre daha düşük fiyatlar sunulabileceğini de unutmamalısınız. Ayrıca gelinlik dikimi yapan adreslerin verdikleri fiyatlarda kendi içerisinde değişebilir.

Gelinliğiniz Düğün Gününüze Yetişir Mi?

Gelinlik diktirmeden önce bilinmesi gerekenler arasında en önemlilerinden biri de gelinliğinizin düğün gününe yetişip yetişmeyeceğidir. Bir ay ve ya 3-4 ay gibi kısa bir zaman kala gelinlik diktirmeye karar verdiğinizde istediğiniz model zamanında hazırlanamayabilir. Bu nedenle düğün tarihinizin belli olduğu zamandan itibaren hızlı bir araştırma yaparak düğün tarihinize kadar gelinliğin hazır olup olmayacağını moda evi ile görüşmeniz gerekir.

Gelinlik Diktirmeden Önce Ayrıntılarınızı Belirleyin!

Gelinlik diktirmeye karar vermişseniz aklınızdaki modeli detaylandırmalısınız. Örneğin A kesim bir gelinlik diktirmeyi düşünüyorsanız bu gelinliğin üzerinde taşlar, Fransız dantelleri, çiçekler, gipürler, drapeler ve daha pek çok detayı kullanabilirsiniz. Ancak önemli olan sizin hangi detayları kullanmak istediğiniz ve ayrıntıları gelinliğiniz dikecek olan kişiye doğru bir şekilde aktarabilmeniz.

Gelinliğinizin vücut hatlarınızla uyumlu olması için hangi kesimde olacağı, gelinliğin hangi mekanda giyileceği gibi detaylar hakkında moda evi ile görüşmelisiniz. Ayrıca gelinliğinizin modelini belirlerken moda evinin daha önceki diktiği modellerden de örnekler görebilirsiniz.

Prova Zamanları İle İlgili Bilgi Alın!

Gelinliğinizi diktirmeden önce bilinmesi gerekenler arasında en önemlilerinden biri olan prova zamanlarını doğru bir şekilde belirleyin. Bazen prova için çağırılmış olsanız bile ufak bir detay dışında hiçbir ekleme yapılmadığını görebilir ve verimsiz bir prova zamanı geçirebilirsiniz. Bu yüzden gelinliğinizi diktirmeden önce bütün prova detayları hakkında konuşun ve gereksiz provalar yerine gerçekten verimli geçecek prova zamanları belirlemiş olun.

Terzinizi Doğru Seçin!

Gelinlik dikmek gerçekten büyük bir zanaattır ve el becerisi olmayan birinin seçilmesi halinde hayalinizdeki gelinliğe kavuşamayabilirsiniz. Terzi seçimi yaparken daha önce dikilmiş olan modellere bakmanız karar vermenizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca hayalinizdeki gelinliği anlattığınızda sizin isteklerinize göre hareket eden sadece gerekli yerlerde size fikir veren bir terzi seçmelisiniz. Aksi halde sizi sürekli yönlendiren ve kafasındaki şekli ve ya yapabileceği tasarımı zorla size kabul ettirmeye çalışan bir terzi ile çalışmanın sonucunda hayalinizdeki modelden uzaklaşabilirsiniz. Gelinlik dikimi için moda evi seçiminden sonra hangi terzi ve tasarımcı ile çalışacağınızı da belirlemelisiniz.

About admin

İlginizi Çekebiliecek Bir Başka Konu

Düşük Omuzlu Prenses Gelinlik Modelleri

Düşük Omuzlu Prenses Gelinlik Modelleri Peri masallarındaki kabarık gelinliklere yeni bir gizem daha kazandıran düşük …

Bir cevap yazın