Home / Gelinlik Modelleri / Gelinlik Fiyatları

Gelinlik Fiyatları

Gelinlik Fiyatları

En özel gününüz için hazırlıklara tam gaz devam ederken bir yandan da düşünmeniz gereken konulardan biri maddi durumunuz olabilir. Özellikle gelinlik seçimi yaparken sunulan gelinlik fiyatları bütçenizin üzerinde olabilir ya da sizin için çok uygun seçenekler sunulabilir. Fiyat konusunda sorun yaşamamak adına bazı tedbirler almanız gerektiği gibi hayalinizdeki gelinliği de bütçenizi sarsmadan alabilirsiniz.

Hangi Gelinlik Ne Kadar?

Gelinliğinizi diktirmeyi düşünüyorsanız bu işlem için gelinlik dikiminde kullanılacak kumaşlar, tüller, taş ve ya dantel detaylar gibi bütün malzemeler için belirli bir ödeme yapmanız gerekecektir. Ayrıca dikimi yapacak olan terzinin vermiş olduğu emek için de ayrı bir ödeme yapmanız gerekecektir. Bütün bunları topladığınızda gelinlik fiyatları belirlenirken sizin için en pahalı seçeneklerden biri özel dikim gelinlik modelleri olacaktır.

Hazır bir gelinlik almayı düşünüyorsanız yapacağınız seçimlere göre fiyatlar değişecektir. Özel markaların hazırladıkları gelinliklerin fiyatlarını incelediğinizde hazır gelinlik olmasına rağmen 100 bin gibi oldukça yüksek rakamlara hazır gelinlikler bulabilirsiniz. Birkaç gelinlikçi gezmeniz halinde en düşük 250 TL gibi çok uygun bir fiyata hazır gelinlik bulma imkanınız da bulunuyor. Ancak fiyat düştükçe modellerin eskidiğini ve gelinliğin üzerinde oynamalar yapmanın kaçınılmaz olduğunu göreceksiniz.

Kişiye özel tasarım bir gelinlik istiyorsanız bunun için hem tasarım hem malzeme hem de dikim ücretleri ödemek zorunda kalırsınız. Oldukça pahalı olan bu seçenek için tasarımlarına güvendiğiniz moda tasarımcıları ile görüşmeniz gerekebilir. Bu durumda ise en yüklü ücreti ödemiş olursunuz.

Gelinlik Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Gelinlik fiyatları belirlenirken en önemli konu gelinlikte kullanılan malzemeler olacaktır. Üzerinde pahalı taşların ve dantellerin bulunduğu modellerin fiyatları daha yüksek olacağı gibi kumaş özellikleri bakımından kaliteli olan gelinliklerde fiyatlar daha da yükselecektir.

Bazı gelinlikler tasarım açısından pek de beğeni toplamayabilir ya da o senenin modasına uygun olmayabilir. Bu gelinliklerin fiyatları daha düşük olacaktır. Ayrıca üzerinde fazla detayın bulunmadığı gelinliklerde fiyat açısından daha uygun olacaktır.

Özel dikim gelinlikler hazır gelinliklere göre daha pahalı bir seçenektir. Ayrıca kişiye özel olarak tasarlanan ve daha sonra dikilen gelinliklerde en pahalı gelinlikler olmaktadır.

Gelinlik fiyatlarında dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise gelinliğin satın alınıp alınmayacağıdır. Günümüzde gelinlik kiralama fiyatları daha cazip görülse de gelinliklerin modeline göre hemen hemen hazır dikimlerle aynı fiyata gelinlik kiralanabilmektedir. Ancak çoğu gelinlikçide kiralama fiyatları daha caziptir.

İkinci El Gelinlik Almak

Gelinlik fiyatları sizin için belirleyici bir kriterse ve gelinlik diktirmek gibi bir şansınız yoksa ikinci el gelinlik alabilirsiniz. Gelinlik kiralamaktan farklı olarak sadece bir kereliğine giyilmiş olan gelinliklerin satışa sunulduğu sayfaları bularak ikinci el gelinlik alabilirsiniz. Birçok kişinin giydiği bir gelinliği kiralamak sizin için mantıklı gelmiyorsa ve gelinliğimi satın almak istiyorum diyorsanız ikinci el gelinlikler ideal bir seçenek olacaktır.

Facebook, İnstagram gibi sosyal medya alanları üzerinde olduğu gibi gelinlik satışının yapıldığı internet adreslerine tıklayarak da satın alma işlemleri yapabilirsiniz. 5 bin gibi bir rakama satışa sunulan ve hayallerinizi süsleyen gelinliği 750 TL gibi komik bir rakama bulabilirsiniz.

Beden ölçülerinin verildiği ve kuru temizlemesinin yapıldığı gelinlikler günümüzde pek çok gelin adayı için harika bir seçenek olduğu gibi bütçe dostu olmasından dolayı da çoğu kişinin tercihi oluyor. Düğün sonrasında evinde yer olmamasından ve ya paraya ihtiyacı olmasından dolayı gelinliğini satışa çıkaran kişiler gibi sizde bir süre sonra gelinliğinizi satabilir ve düğününüzde hayal ettiğiniz gelin olabilirsiniz.

About admin

Bunada Bakabilirsiniz

Gelinlik Kaç Günde Dikilir?

Gelinlik Kaç Günde Dikilir?

Gelinlik Kaç Günde Dikilir? Hazır dikim bir gelinliğe alternatif olarak özel dikim bir gelinlik almayı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir