Home / Gelinlik Modelleri / Gelinlik Kaç Günde Dikilir?

Gelinlik Kaç Günde Dikilir?

Gelinlik Kaç Günde Dikilir?

Hazır dikim bir gelinliğe alternatif olarak özel dikim bir gelinlik almayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken konuların başında gelinliğin ne kadar sürede dikileceği gelecektir. Gelinlik kaç günde dikilir, düğün zamanına yetişmesi için neler yapılabilir gibi sorular aklınıza takılıyorsa öncelikle gelinliğinizin modelini belirlemekle işe başlamanız gerekir.

Özel Dikim Gelinliklerde Modele Göre Dikim Süresi

Gelinliğinizi diktirmek istediğinizde öncelikle şu yollardan birini seçmelisiniz:

  • Hazır Gelinlikle Aynı Modelin Dikilmesi

Gelinlikçileri gezdiğinizde aklınızda kalan ve beğendiğiniz bir model oldu ve bu modelin vücudunuza özel olarak dikilmesini istediğinizde hazır gelinliğin aynı modelde size uygun olarak dikilmesi için moda evinizle görüşebilirsiniz. Bu dikim için 4-5 provaya gitmeniz gerekecektir.

Dikim süresi uzun olmadığından dolayı rahat edeceğiniz hazır gelinliğin bedene göre dikilmesinde hızlı bir terzi ile çalışmanız halinde 3-4 ay gibi bir sürede teslim alabilirsiniz. Ancak düğününüze vakit varsa ve ya biraz yavaş ilerleyen bir moda evi ile anlaşmışsanız en uzun 5-6 aya gelinliğinizi teslim alabilirsiniz.

  • Hazır Gelinliğin Üzerinde Oynamaların Yapılması

Hazır olan ve bedeninize uyan bir gelinliğin üzerinde ufak tefek değişikliklerin yapılmasını isterseniz tadilatla hazır gelinlik diktirebilirsiniz. Gelinliklerin üzerinde tadilat yapmak oldukça kolay olduğu gibi gelinliğin dikim süresini de düşürerek daha kısa sürede teslim almanızı sağlayacaktır. En kısa 1 ay en uzun ise 3 ay içerisinde gelinliğinizi alabileceğiniz gibi oldukça şık bir gelinliğe de sahip olabilirsiniz.

Hazır gelinliğin üzerinde oynamalar yapmak diğer gelinlik dikimlerine göre daha uygun fiyatlı bir seçenek olacaktır. Çünkü hazır gelinliklerin yeniden dikilmesi için ek bir ücret ödemeyeceğiniz gibi birkaç değişiklik için cüzi miktarlar ödeyerek gelinliğinizi teslim alabilirsiniz.

  • Gelinliğin Baştan Sona Yeni Bir Model Olarak Dikilmesi

Gelinlik kaç günde dikilir sorusunun daha çok sorulduğu baştan sona dikilecek olan gelinlik modellerinde zaman belirlemek oldukça zor olabilir. Çünkü baştan sona dikilecek olan gelinliklerde modelin ortaya çıkarılması, kesimlerinin hazırlanması, hangi detaylara göre hazırlanacağı zaman isteyen bir konudur.

Elinizde birkaç modelin olduğu fotoğraflar ile moda evine gidebileceğiniz gibi aklınızda hiçbir fikir olmadan gidip yeni düşünceler ile döneceğiniz bir dikim sürecine dahil olabilirsiniz. Eğer elinizde sevdiğiniz gelinlik modelleri varsa dikime başlamak daha az zaman alacaktır. Ancak fikriniz yoksa ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız moda evinde sizinle ilgilenen kişilerle konuşarak ve gelinlik modelleri deneyerek kararınızı verebilirsiniz.

Gelinlik modelinizi belirlemeniz halinde ise gelinlik dikimine başlayabilirsiniz. Eğer detayları fazla olan ve kumaş kullanımı ve diğer detaylar açısından özen isteyen bir model seçmişseniz düğününüzden en az 6 ay öncesinden dikim için çalışmalara başlamış olmanız gerekir. Yeni bir gelinliğin dikimi seçeceğiniz modele göre en fazla 1 yıl en az ise 6 gibi bir sürede hazırlanacaktır. Bu nedenle elinizi çabuk tutmalısınız.

Gelinlik Dikiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Gelinlik diktirmeye karar vermişseniz dikim için moda evi aramaya başlamalı ve 1 hafta gibi bir süre içerisinde doğru adresi bularak gelinliğinizin dikimi için çalışmaya başlamalısınız.
  • Gelinlik dikiminde erken bir araştırma yapmak ve hızlı karar vermek gerekir.
  • Uzak bir şehirde bulunuyor ve gelinlik dikimi için anlaştığınız moda evine sürekli olarak gidip gelme imkanınız bulunmuyorsa dikim süreciniz uzayabilir.
  • Gelinlik kaç günde dikilir sorusunun cevabını almak istediğinizde moda evinizle görüşmeli ve az bir zamanınız kalmışsa hızlı çalışacak bir terzi ile anlaşmalısınız.
  • Gelinlik dikiminde ek detaylar istemeniz ve dikimi beğenmeyip farklı tadilatlar yapmanız halinde ise

About admin

İlginizi Çekebiliecek Bir Başka Konu

Pırlanta Taşlı Gelinlik Modelleri

Pırlanta Taşlı Gelinlik Modelleri

Pırlanta Taşlı Gelinlik Modelleri Gelinlik seçiminde ihtişamdan ve parlaklıkta yana olanlar için hazırlanan pırlanta taşlı …

Bir cevap yazın