Home / Mobilya Dekorasyon / Dekorasyon Önerileri / Giyinme Odası Nasıl Dekore Edilir?
Giyinme Odası Nasıl Dekore Edilir?

Giyinme Odası Nasıl Dekore Edilir?

Giyinme Odası Nasıl Dekore Edilir?

Kadınlar evlerinde her zaman fazladan bir odasının olmasını ister. Bu odayı kendi zevklerine göre döşemek isterler. Kıyafetlerini dar bir dolaba sığdırmak istemeyen kadınlar giyinme odasını dekore etmek ister. Giyinme odası sadece dolap görevi gören bir oda değildir. Bu odayı zevkinize göre döşeyip eşyalarınızı rahat muhafaza edebilirsiniz.

Giyinme odası dekore ederken odayı verimli kullanmaya özen gösterin.  Burada odada oda rengi diye bir sorununuz olmaz çünkü duvarların tamamı kişisel eşyalarınızı koymak için raflarla kaplı olacak. Raf sistemi giyinme odalarının olmazsa olmazıdır.

Size uygun Giyinme Odası dekorasyon fikirleri burada! Hayalinizdek Giyinme Odasını yaratmak için yüzlerce resim içerisinden en beğendiklerinizi seçin.

Giyinme Odasında Raf Seçimi

Giyinme odasında raf bölmelerinin büyüklüğüne siz karar verirsiniz. Büyük raf bölmeleri işinize yaramaz. Eşyalarınızı üst üste koymak, eşyalarınızı bulmak isterken işinizi zorlaştırır. Bölmelerin çok küçük olması da işinize yaramaz. Küçük bölmeli raflara ancak 4-5 kıyafet koyabilirsiniz. Giyinme dolaplarının raflarını kare ya da dikdörtgen şeklinde yapabilirsiniz.

Giyinme odasında askı, çekmece ve raftan oluşan bir kombinasyon ile … katlanarak saklanan farklı giysi gruplarınıza göre dolap ve raf seçimi

Giyinme Odasında Askılık Sistemi

Üst bölüme uzanmak, buraya kıyafet asmak, buradan kıyafet almak bazen size işkence gibi gelebilir. Bu yüzden askılık olarak tercih edeceğiniz bölümler, raf bölmesinin hemen altında yer almalıdır. Mümkünse raf bölümleri bel hizanızdan başlamalıdır. Uzun abiye tarzı kıyafetleriniz için yüksek askılı bölümler olmalıdır.

Giyinme odasında askı, çekmece ve raftan oluşan bir kombinasyon ile …. LED’li spotlar ya da özel dolap aydınlatma sistemleri seçebilirsiniz.

Giyinme Odasında Ray Dolaplar

Ray dolap sistemleri giyim odaları için en ideal seçimdir. Bu şekilde eşyalarınızın tozlanmasını önlerken bir yandan eşyalarınıza rahat ulaşabilirsiniz. Raylı dolaplar sayesinde dışa açılan rahatsız edici kapılarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bir giyim odasının olmazsa olmazı aynalardır. Büyük bir ayna ile odanızı mükemmel gösterebilirsiniz. Bu aynalarda giyinip süslenirken kendinizi rahatlıkla görebilirsiniz.

Birbirinden farklı giyinme odası modelleri, dolap ve gardrop çeşitlerine ulaşacağınız enginev.com.tr birçok alternatif ile sizlere seçim yapma zorluğu yaratsa da

Giyinme Odasında Makyaj Masası

Küçük bir ayrıntı gibi görünmesine rağmen çok önemli bir detay da makyaj masasıdır.  Bu güzel masanın giyim odasında olması işinizi kolaylaştırır. Özellikle boy aynası ile karşı karşıya olursa saçınızı yaparken arka kısmını da görebilirsiniz. Giyinme odasının aydınlatılması çok önemidir.  Bir giyinme odasında mutlaka ayakkabılarınız ve takılarınız için de özel tasarım bölmeler bulunmalıdır. Ayakkabılar için irili ufaklı bölmeler bulundurarak, tüm ayakkabılarınızı bu kutulara yerleştirebilirsiniz. Takılarınız için minik çekmece gözleri ve dekoratif askılıklar kullanabilirsiniz.

Giyinme Odası hakkında ilham alabileceğin yüzlerce fikir. … Ev Gezmesi. Mid-century modern, Yatak Odası, Giyinme odası, Makyaj masası, Ayna,

 

About admin

İlginizi Çekebiliecek Bir Başka Konu

Balkon ve Teras Tasarımı

Balkon ve Teras Tasarımı Balkon ve teras tasarımı ülkemizde özellikle Akdeniz bölgesinde geleneksel bir mimari …

Bir cevap yazın