Home / Mobilya Dekorasyon / Dekorasyon Önerileri / İtalyan Tarzı Nedir?

İtalyan Tarzı Nedir?

İtalyan Tarzı Nedir?

italyan tarzı mobilyalar klasik ve sade tarz mobilyalardır. İtalyan tarzı mobilyalarda renk cümbüşü görülmez. İtalyan tarzı mobilyalarda asillik ve duruluk gözlenir. Tarımsal motiflere bürünen İtalyan tarzı mobilyada bütünlük görülür.

İtalyan Tarzı Yatak Odaları

Yatak odamız bizi özel hissettiren mekânların başında gelir. Bu yüzden yatak odanızı dekore ederken dikkatli olmalısınız. Yatak odamız bizi yansıttığı için ferah, göz yormayan renkleri tercih etmelisiniz. İtalyan tarzında mobilyalar sade ve asil olduğu için ferah bir ortam yaratarak sizi dinlendirir. Güne huzurlu başlamak için iyi bir uyku çekmelisiniz.

İyi bir uyku için konforlu yatak gerekir. Yatak odası takımınız etkileyici bir görünüme sahip şık ve konforlu olmalıdır. Yatak odası bütünlüğü sadece mobilya ile tamamlanmaz. Perde seçiminde desenli ve renkli modelleri denemelisiniz. Düz açık tonlarda bir renk kullanırsanız mobilyalarınızı tamamlayabilir.

italyan tarzında beyaz, gri ve siyah renkler çok sık kullanılır. Yatak odanızı zengin göstermek için yatak başlığınıza dikkat etmelisiniz. Yatak odanızda mutlaka göze hitap eden bir gradrop olmalıdır. Gardırop odayı tamamlamalı aynı zamanda fonksiyonel olmalıdır. Sade, uyumlu açık tonlarda ayna seçimi yapmalısınız.  Gardırop seçiminde sürgülü modelleri tercih etmelisiniz. Yatağınızın iki ucuna kullandığınız komodinlerle yatak odanızı daha da hoş hale getirebilirsiniz. Komodinlerinizi üstüne koyacağınız klasik gece lambaları ve modern aksesuarlarla süsleyebilirsiniz. Böylece yatak odanızı uyumlu bir düzen içerisine sokarak yatak odanızda mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

About admin

İlginizi Çekebiliecek Bir Başka Konu

Balkon ve Teras Tasarımı

Balkon ve Teras Tasarımı Balkon ve teras tasarımı ülkemizde özellikle Akdeniz bölgesinde geleneksel bir mimari …

Bir cevap yazın