Home / Moda Günlügü / Kilolu Bayanlar Kıyafet Şeçiminde Nelere Dikkat Etmeli?
Kilolu Kadınlar İçin Giyim Önerileri

Kilolu Bayanlar Kıyafet Şeçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

ŞİŞMAN BAYANLAR KIYAFET SEÇİMİNDE NELERE DİKKAT ETMELİ?

Fazla kilolarınız varsa ve kilo vermekte güçlük çekiyor iseniz; bunu kafanızda büyütüp, sorun haline getirmenizin hiçbir faydası olmayacağı gibi stres yaparak hem daha fazla yemenize neden olur hem de sizi mutsuzluğa, depresyona sürükler. Kilolu olduğunuz sizin hiçbir zaman şık görünemeyeceğiniz anlamına gelmez. Kendinize yakışan giysiler seçtiğiniz takdirde pekâlâ siz de şık görüneceksiniz.

Fazla kilolarınız varsa ve kilo vermekte güçlük çekiyor iseniz; bunu kafanızda büyütüp, sorun haline getirmenizin hiçbir faydası olmayacağı gibi stres yaparak hem daha fazla yemenize neden olur hem de sizi mutsuzluğa, depresyona sürükler.

Şimdi sizler için birkaç öneride bulunacağız.

Örneğin; düşük belli pantolonları koyu renk ya da açık renk fark etmez hiçbir şekilde tercih etmemelisiniz. Çünkü bu pantolonlar olduğu gibi göbeğinizi dışarı taşırır. Hele sıkı olursa çok daha fazla taşmasına neden olur ve çok çirkin bir görüntü sergiler. Üzerine giyeceğiniz uzun tişörtler bile kurtarıcınız olamaz. Bu yüzden yüksek belli bir pantolon seçmelisiniz. Hatta toparlayıcı özelliği bulunduran bir pantolon bulursanız hiç kaçırmadan almalısınız çünkü bu tarz bir pantolon neredeyse bir beden daha ince gözükmenizi sağlayacaktır.

Tercih edebileceğiniz bir başka giysi ise; tayt olabilir. Fakat üzerine mutlaka uzun bir tunik tercih etmelisiniz. Zaten kilolu olduğunuz için kısa tişörtler üzerinizde hiç hoş durmayacaktır. Ayrıca tercih edeceğiniz tişörtün aşırı sıkı olmamasına da dikkat edin.

Bir başka önerimiz de, çok dar ve çok da bol olmayan bir elbise… Elbise her zaman pantolonlara oranla daha narin görünmenizi sağlar. Tabii dikkatli seçim yapmanız gerekmektedir. Çok dar ve kısa olan elbise hem bacaklarınızın kalınlığını ortaya çıkaracaktır, hem de vücudunuzda ki fazlalıkları olduğu gibi sergileyecektir. Bu yüzden elbisenin tam olarak üzerinize oturmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanında alacağınız aşırı bol bir elbise de sizi olduğunuzun iki katı fazla gösterecektir. Düz kesim bir elbise tercih edebilirsiniz. Ya da göbek kısmından itibaren bollaşan elbiselerde sizler için oldukça uygun bir tercih olacaktır.

About admin

İlginizi Çekebiliecek Bir Başka Konu

7 adımda mezuniyet elbisesi nasıl seçilir?

7 adımda mezuniyet elbisesi nasıl seçilir?

7 adımda mezuniyet elbisesi nasıl seçilir? Mezuniyet yaklaştıkça içinizin kıpır kıpır olduğunu hissediyorum. Heyecanın yanı …

Bir cevap yazın