Home / Gelinlik Modelleri / Merve Boluğur Bindallı
Merve Boluğur Bindallı

Merve Boluğur Bindallı

Merve Boluğur Bindallı

Kına gecelerinin olmazsa olmazı ve gelinler için düğün gününden önce geleneksel bir uğurlamanın adı. bindallılar günümüzde büyük bir ihtişam uyandırıyor. Farklı renklerde ve kumaşlarda üretilen bindallılarda eski saray geleneklerinden gelen motiflerin ve detayların kullanılması ise kına gecelerini adeta bir şölene çeviriyor. Bindallı modellerinde saray sultanlarını aratmayacak modeller olduğu gibi ünlülerin giydiği modellerde çok konuşuluyor. Merve Boluğur bindallı modeli ise kadife kumaşı ve harika taşlarla süslenmiş tasarımı ile en dikkat çeken modeller arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Kadife Kumaştan Gelen Asalet!

Kültürümüzde önemli bir yeri olan bindallılarda kadife kumaş kullanılması gelin adaylarını daha ağır ve asil gösteren en önemli detaylardandır. Merve Boluğur’un kına gecesi kadar konuşulan bindallısı kadife kumaştan hazırlanması ile dikkat çekti. Bindallılarda son zamanlarda kullanılan saten kumaşlar parlak ancak zariflikten uzak duruşu ile bilinirken kadife kumaş kullanan Merve Boluğur bindallı, eski saray geleneğini devam ettirdi.

Kırmızı Olmazsa Olmaz!

Anadolu’da özel günlerin bir simgesi olarak kullanılan kumaşların başında gelen kadife kumaşlarda oldukça geniş bir renk yelpazesi bulunuyor. Ancak kına gecesinde giyilecek bindallı dendiğinde akla ilk gelen renk kırmızı oluyor. Merve Boluğur’da kına gecesi renk modasına uymak yerine eskiden beri kına gecelerinin gözde rengi olan kırmızı bir kaftan kullandı. Mor, yeşil, mavi gibi pek çok renge rağmen her zaman çekiciliği ve gösterişi ile ön plana çıkan kırmızı kadife kaftanlar üzerine işlenen detayları daha belirgin kılması ile de biliniyor.

Kadife kırmızı kumaştan hazırlanan kaftanı ile dikkat çeken Boluğur. Kaftan olarak kırmızı kumaş seçerken kaftanın içerisine ise beyaz bir elbise kullandı. Kırmızının daha da ön plana çıkmasını sağlayan bu renk seçimi ile tam bir uyum yakalayan Boluğur, geleneksel bir kına gecesi kıyafetine de imza atmış oldu.

 

Merve Boluğur ve Murat Dalkılıç. … Tarz Bindallı & Aksesuar · August 19, 2019 ·. Merve Boluğur … Murat Dal Kılıç Merve Boluğur Kına Gecesi

Sultan Tacı İle Bindallı Uyumu!

Merve Boluğur bindallı seçiminde gelenekselliği ön plana çıkardığı gibi. Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Nurbanu Hatun karakterinden esinlenerek pırlantalardan hazırlanmış bir taç taktı. Oldukça dikkat çeken bu tacın üzerinde pahalı taşlardan ve bindallı ile uyumlu detaylardan oluşan harika bir tasarım bulunuyordu.

Bindallısının yaka kısımları ve bel kısmında taşlarla hazırlanmış işlemeleri ile dikkat çeken Boluğur, oldukça şaşalı bir bindallı seçimi yapmıştı. Yaka kısımlarından etek uçlarına kadar uzanan işlemeler ve taşlar ile daha da gösterişli hale gelebilir. Bindallının göğüs kısımlarında içteki elbisenin yaka kesimleri ile uyumlu taş ve işleme detayları dikkat çekiyordu.

Bindallısının üzerine sadece taşlardan oluşan bir kemer takan Boluğur’un tacı da kemeri ile aynı model olmasından dolayı büyük bir uyum içerisindeydi. Saray sultanlarını aratmayacak kadar gösterişli bir bindallı seçen Boluğur, aynı zamanda bindallısı ve tacı ile uyumlu olan kolyesi ile de göz kamaştırdı.

Yaza Özel Bindallı Kol Detayları

Sıcak havalarda kadife kumaşların verdiği sıkıcı havayı dağıtmak istercesine farklı bir tasarım isteyen Merve Boluğur. Bindallısının kollarını uzun kırmızı saçaklardan oluşan bir modelle tamamlamış. Sıkıcı olmayan ve kollara sade bir hava katan saçaklı kollar özellikle eğlenmek ve rahat hareket etmek isteyen gelin adayları için ideal bir seçenek olacak gibi.

Merve Boluğur bindallı seçiminde gelenekselliği ön plana çıkardığı gibi omuz kısımlarındaki apoletlerle kol detaylarındaki sadeliği, gösterişli taşlardan gelen parlaklıkla eşitledi. Harika bir kına gecesi ile adından söz ettiren Boluğur, seçmiş olduğu bindallının bütün detayları ile konuşulduğu gibi geniş dalgalı açık bıraktığı saçları ile de tam bir saray gelini oldu.

Bindallı modelleri aslı kaftan’da Bindallı Fiyatları ve yeni sezon 2019 bindallı modelleri burada. Bir çok Kaftan bindallı modelini inceleyin.

 

About admin

İlginizi Çekebiliecek Bir Başka Konu

Düşük Omuzlu Prenses Gelinlik Modelleri

Düşük Omuzlu Prenses Gelinlik Modelleri Peri masallarındaki kabarık gelinliklere yeni bir gizem daha kazandıran düşük …

Bir cevap yazın