Home / Örgü Tarifleri / Örgü Eldiven Nasıl Yapılır?
Örgü Eldiven Nasıl Yapılır?

Örgü Eldiven Nasıl Yapılır?

ÖRGÜ ELDİVEN Nasıl Yapılır

Örgü Eldiven, Soğuğun kendini yeniden göstermeye başladığı şu günlerde hepimizin eldivenlere ihtiyacı da baş gösteriyor. Bizi şu günlerde en sıcak tutacak olan örgü eldivenlerdir. Bu yüzden bizlerde değişen modaya da uygun olacak şekilde örgü eldivenin yapılışından bahsedeceğiz. Sadece başparmak yeri bırakarak düz bir eldiven tarifi vereceğiz. Hem yapması daha basit hem de kullanımı sizin yeni trendlere uyumunu sağlamış olacak.

Eldivenimiz için gerekli malzemelerimiz; 4 numara bir şiş ya da eliniz çok sıkı ise 4,5 ve 5 numaralı şişlerden birini de tercih edebilirsiniz. Birde örgü için yünlü veya yünsüz bir ip. İp seçimini yapar iken eldivenin nasıl durmasını istiyor iseniz ona göre seçmeniz yararlı olacaktır. Daha sade ve ince durmasını istiyor iseniz, ona göre bir ip almalısınız.

Güzel örgü eldiven modelleri, örgü ve tığ işi videoları, örnekler ve anlatımlı yöntemler. 2 Örgü şişi ile Parmaklı Dikişsiz Eldiven Tarifi videolu yapılışın da göreceğiniz gibi Bilek kısmını da bir kaç santim dikişle yapılan 5 Parmaklı.

Örgü Eldiven Nasıl Yapılır? Yanıt Buldunuz Mu?

Eldivenimize 40 ilmek ile başlıyoruz. İlmek sayısı da elinizin bol mu yoksa sıkı mı olduğuna bağlı biraz. Bunun yanında el yapınızın küçük ya da büyük olmasına da bağlı tabii. Bu yüzden bu durumu siz ayarlayacaksınız. Eldivenimizin ilk sıralarında daha basit olsun diye haraşo örgü ile başlayabileceğiniz gibi, biraz daha deneyim sahibi iseniz, bilek yerini lastik ile de örebilirsiniz. Sonrasında yine deneyime bağlı olarak ister örnek koyun, ister iseniz de düz örgü ile devam edin. Çok fazla desensiz olmasından yakınıyor iseniz ve örnek de yapamıyor iseniz; sonrasında üzerine iğne ile de işleme yapabilirsiniz. Başparmak hizasına geldiğinizde, örgünün tam ortasını bulduktan sonra, her sırada bir arttırıp bir örerek arttırma işlemine başlıyoruz. 7 sıra sonra orada 15 ilmek fazla olacak. Başparmağın gireceği yere kadar olan kısmı haraşo örüp orayı keserek, diğer parmakların içinde olduğu bölümü biraz daha devam ettirip ardından onunda son sıralarını haraşo ile tamamlayarak kesiyoruz ve eldivenimizi hazır duruma getiriyoruz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir