Home / Gelinlik Modelleri / Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri
Sırtınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız gelinlik tercihinizi de bu yönde yapmalısınız. Sırt dekolteli gelinlik modelleri ile istediğiniz görünüme kavuşun

Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

Düğününüzde bütün gözleri üzerinize çekebileceğiniz gelinlik tasarımlarından olan sırt dekolteli gelinlik modelleri, şık ve çarpıcı bir görüntü elde etmenizi sağlayacak. Sırt kısmında oluşturulan dekolte detayı her ne kadar fark edilmeyecek. Bir ayrıntı gibi görünse de gelin adaylarının zarifliğine vurgu yapması ile es geçilmeyecek bir detay oluyor. Dekolte kullanmaktan hoşlanan ve sırt detaylarını seven gelinler için hazırlanan sırt dekolteli gelinliklerde danteller, balık kesimler, askılar ve daha pek çok detay kullanılabiliyor.

Sırt Dekoltesinin Balık Kesim İle Olan Aşkı!

Sırt dekoltesi her gelinin tercih edebileceği detaylardan değildir. Sırt dekolteli gelinlikler vücut yapısı bakımından zarif olan ve sırt dekoltesinin yanında vücudunun diğer hatları ile bu dekolteyi destekleyebilecek gelin adayları tarafından tercih edilmesi gerekir.

Güzelliğini ortaya çıkarmak ve dekolteli bir gelinlik denemek isteyenler için sırt dekoltesi ve balık kesim modellerin aşkı harika bir seçenek olacaktır. Vücudun bütün kıvrımlarını usta bir şekilde çevreleyen ve sırt kısmındaki dekolte detayını en iyi taşıyan kesim olan balık modeller. Baştan aşağı dantellerle bezeli modellerden, sade satenden hazırlanmış modellere kadar pek çok seçenek sunuyor.

Balık kesim sırt dekolteli gelinliklerde sırt kısmında derin bir V dekoltesi kullanılabileceği gibi U şeklinde ve taşlarla ya da tül detayları ile hazırlanmış modellerde tercih edilebilir. Ayrıca balık kesimlerde transparan tül detayının üzerine işlenmiş Fransız dantelleri ile sırt bölgesinin açıkta bırakıldığı modellerde harika olacaktır.

Sırt Dekolteli A Kesim Gelinlik Modelleri

Sırt dekolteli gelinlik modelleri içerisinde ikinci sırada yer alan A kesim gelinlik modelleri dantellerin, düğmelerin ve enfes dantel detaylarının buluştuğu tasarımlardan oluşuyor. A kesim gelinliklerde sırt detayı, genellikle armut vücut tipine sahip bayanlar tarafından tercih ediliyor.

Sırt kısmının daha geniş görünmesini sağlayan dekolte detayında nostaljik bir duruş yakalamak ve zarifliği ön plana çıkarmak isteyenler için düğme detayları da oldukça şık bir seçim oluyor. A kesim modellerde sırt dekoltesinde dantellerin verdiği zariflik sonuna kadar kullanılabildiği gibi derin V dekolteler yerine daha hafif V dekolteler tercih ediliyor.

Prenses gelinlik modellerinde de kullanılabilen sırt dekoltesi çoğu zaman gelinliğin duruşunda sorunlara neden olduğundan dolayı pek de tercih edilmiyor. Ancak özel dikim yaptırma düşünceniz varsa prenses modellere de sırt dekolte detayı ekleyebilirsiniz.

Bir başka konumuz olan Fransız Dantelli Gelinlik Modelleri inceleyebilirsiniz.

Sırt Dekolteli Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Sırt dekoltesi olarak V dekolteli ve U dekolteli modeller arasında kararsız kalırsanız sırtınızın görüntüsüne dikkat etmelisiniz. Eğer zayıf bir sırt yapınız varsa U modeller daha etli görünmeyi sağlayacaktır. Ancak sırt bölgeniz hafif dolgun ve geniş değilse V dekolteler hem ince görünmeyi hem de daha uzun bir duruşu yakalamanıza yardımcı olacaktır.
  • Sırt dekolteli gelinlik kullanırken askılı ve sırt bantlı sutyenler yerine silikon kendiliğinden yapışan modeller tercih etmelisiniz.
  • Sırt dekolteli gelinlik modelleri

    içerisinde sırt bölgesine dantel, çiçek, taş gibi detaylar ile hazırlanmış tasarımlar seçebilirsiniz. Hatta farklı sırt tasarımı olan modeller ile sıra dışı bir görüntü kazanabilirsiniz.

  • Sırt dekoltesi taşlı olan modeller seçmeniz halinde farklı bir aksesuar kullanmanıza gerek kalmayacaktır.
  • Sırt dekolteli gelinlikler pürüzsüz bir sırt bölgesine ve ince bir bele sahip olan gelinlerde daha güzel duracaktır.
  • Sırt dekoltesi olan gelinlikler ön dekolte kısmını sabitlenmesi gerekir. Bunun için sutyen kullanımı ve olası potlukların giderilmesi için terziden yardım almanıza gerekecektir.
  • Sırt dekoltenizin görünebilmesi için saç modeli seçiminde at kuyrukları ya da dağınık ve romantik duran topuzlardan faydalanmalısınız. Saçlarınızı açık bırakmayı düşünüyorsanız sadece yana doğru taramanız halinde de dekolteniz istediğiniz gibi görünecektir.

 

About admin

İlginizi Çekebiliecek Bir Başka Konu

Gelinlik Kaç Günde Dikilir?

Gelinlik Kaç Günde Dikilir?

Gelinlik Kaç Günde Dikilir? Hazır dikim bir gelinliğe alternatif olarak özel dikim bir gelinlik almayı …

Bir cevap yazın