Home / Stil Önerileri / SOKAK MODASI NEDİR?
SOKAK MODASI NEDİR?

SOKAK MODASI NEDİR?

SOKAK MODASI NEDİR?

Sokak modası, kişinin stillerinin ve rahatlığının ön planda olduğu, uyumsuzluktan doğan uyumdur, özgün olmaktır. Alışkın olduğumuz modern modanın farklı olarak daha salaş görünen; sınırlarını ve çerçevelerini yine onun takipçileri olan insanların belirlediği, özgür ve özgün bir giyiniş biçimidir.

Sokak modası, televizyonlarda ve stüdyolarda değil; sokaklarda var olmuş bir modadır.

2019’UN SOKAK TRENDLERİ

Her ne kadar sokak modasında kişinin kendi rahatlığı ve zevkleri ön planda olsa da diğer moda türlerinde olduğu gibi sokak modasının da elbette trendleri olabiliyor.

Sizler için derlediğimiz 2019’da karşımıza çıkan 7 sokak trendi;

Sonbaharın Vazgeçilmezi: Deri Ceket

Havalar hafif soğuduğunda, aklımıza gelen ilk şey deri ceketler oluyor. Yıllardır Sonbaharın vazgeçilmezi olan deri ceketler, moda trendlerinin demirbaşı olmuş durumda. Yıllarca eskimemiş modasıyla; deri ceketler uzun yıllar boyunca da modası geçmeyecek gibi duruyor.

Off-White Kemerler 

2019 yılında birden trend olan Off-White kemerler, yılın son aylarında bile tahtını koruyor. Sokak stilinin simgesi haline gelen bu kemerler, salaş görünümü rengi ve görünümü ile tamamlıyor.

90’ların Vazgeçilmezi: Bel Çantaları

90’lı yılların vazgeçilmez moda ikonu bel çantaları, birkaç sezon önce yeniden trend olmayı başardı. Hem boyutu hem de sağladığı rahatlık sayesinde önümüzdeki birkaç sezon daha trendlerde kalacak gibi duruyor.

Oversize Puffer Ceketler

Görünüşünün aksine, oldukça yumuşak olan oversize puffer ceketler hem rahatlık hem de hafifliği sayesinde bu yıl trendlerden düşmeyecek gibi gözüküyor.

Alışılmışın Dışında İddialı Pantolonlar 

Belki de bu yılın en bomba trendi bu. Düz renk pantolonlardan sıyrılıp, adeta cesaret gösterisi yaptıran pantolonlarla sokaklar, cesaretlerini yarıştırmak isteyen insanlarla buluşacak.

Sonsuzluğa Uzanan Düz Çizgiler

Birkaç sezon öncesinde de trend olmayı başarabilmiş bu çizgiler, sadece pantolonlarda değil; aynı zamanda ceketlerde, taytlarda ve hatta çoraplarda dahi kullanılıyor. Bu kadar büyük bir alana yayılmışken, trend olması pek sürpriz olmamalı. Önümüzdeki yıl da görmemiz muhtemel olan bu çizgili kıyafetler, bu yılın gözde moda ikonlarından biri.

Asaletin simgesi: Palto        

Paltosuz açılan kış sezonunu, zannımca mümkün değil. Diz altında biten ve asil görünümlü paltolar, şıklığı ve de zarafetiyle bu Kış da gözleri kamaştıracak.

 

 

About admin

İlginizi Çekebiliecek Bir Başka Konu

Merve Boluğur Bindallı

Merve Boluğur Bindallı

Merve Boluğur Bindallı Kına gecelerinin olmazsa olmazı ve gelinler için düğün gününden önce geleneksel bir …

Bir cevap yazın