Home / Gelinlik Modelleri / Uzun Kollu Gelinlik Modelleri 2019 – 2020
Uzun Kollu Gelinlik Modelleri 2019

Uzun Kollu Gelinlik Modelleri 2019 – 2020

Uzun Kollu Gelinlik Modelleri

Tarihi oldukça eskilere dayanan ve straplez gelinliklerin ortaya çıkmasından sonra adını pek de duyuramayan tasarımlardan olan uzun kollu gelinlik modelleri aslında masum ve nostaljik bir duruşa sahip. Son yıllarda straplez modellerden sıkılanlar için hazırlanan uzun kollu gelinlikler. Tesettürlü gelinler için ideal bir seçenek olduğu gibi transparan detayların eklenmesi ile birlikte hemen her gelinin gözünü kamaştırabiliyor.

Son derece zarif ve asil bir görüntüye sahip kayık yaka gelinlik modelleri 2019 stilleri, günümüz … Kayık Yaka Uzun Kollu Gelinlik Modeli 2019 Oleg Cassini

Vintage modellerin öne çıkması ile birlikte tarihin tozlu gardıroplarından çıkmaya başlayan. Uzun kollu gelinlikler şimdilerde nostaljiden yana olan gelin adaylarının favorisi olmuş durumda. Hatta Kate Middelton tarafından kullanılan uzun kollu gelinlik modeli ile bir anda yıldızı parlayan bu gelinlikler kış ve sonbahar mevsiminde evlenecekler için harika bir seçenek.

Transparan Uzun Kollu Gelinlikler Revaçta

Eskiden kolları göstermeyen ve yaka kısmı olarak bisiklet yaka tasarımına sahip olan uzun kollu gelinlikler tarihe karıştı. Bunun yerine kolların transparan tüller ve zarif danteller ile kaplandığı uzun kollu gelinlik modelleri tercih edilmeye başladı. Harika bir görüntü sunan bu gelinlikler kolları daha zarif gösterdiği gibi gösterişi seven gelinlerinde tercihi oluyor.

Straplez modeller denemeyi seven ve ya transparan gelinliklerden hoşlanan gelinlerinde merak alanına girmeyi başaran transparan. Uzun kollu gelinlikler birbirinden güzel dantel detayları ve çiçek işlemeleri ile çekici görünmeyi sağlıyor.

A Kesimler ve Balık Kesimler İle Muhteşem Uyum

Uzun kollu dantelli gelinlik modelleri genellikle balık kesim ya da A kesim gelinliklerde daha başarılı bir şekilde sergilenebiliyor. Zaten oldukça dikkat çeken uzun kol detayları için sade kesimlerin tercih edildiği tasarımlarda kullanılan dantel detaylar ise zarif bir kuğu gibi görünmeyi sağlıyor. Balık kesim modellerde uzun kollar ya da yarım kol detayları ile kullanılan kayık yakalar nostaljik ve büyüleyici görünmek isteyenler için biçilmiş kaftan.

Biraz havalı olmak ve birazda nostaljik görünmek isteyenler için A kesim modellerde kullanılan uzun kol detayları, kraliyet düğünlerini yaşamanızı sağlayacak özelliklerden biri. Ayrıca balık kesimlerde ve A kesimlerde uzun kollara uzun bir duvak ve ya uzun etekler ile de destek verebilirsiniz.

Uzun Kolda Sınır Tanımayın!

Uzun kollu gelinlik modelleri dendiğinde akla ilk olarak omuzlardan bileklere kadar dümdüz inen modeller gelebilir. Ancak uzun kol tasarımlarında bilek kısımlarının manşetli olduğu, dirseklerden sonra İspanyol kol şeklinde genişleyen modellerin hazırlandığı pek çok tasarım bulunuyor.

Transparan tüllerin yanı sıra ipekten, gipürlerden, şifon ve brode gibi farklı kumaşların kullanıldığı uzun kollu gelinliklerde üst kısımlardaki hareketlilik sade bir etek ile taçlandırılabiliyor. Ayrıca iki parça halinde duran uzun kollu gelinliklerde sıra dışı görünmek isteyen gelinler için ideal bir seçenek oluyor.

Uzun kolların dantellerden ve ya tüllerden oluşmasının yanı sıra bütün gelinliğin transparan dantel ve tüllerden oluştuğu tasarımlarda oldukça seksi ve romantik görünmeyi sağlıyor. Tarihi mekanlarda, havuz başı düğünlerinde ve otel düğünlerinde kullanılabilecek bu tasarımlar eski gibi görünse de şimdiden pek çok yeni tasarımı geride bırakıyor.

Dik Yakalar ve Uzun Kolların Uyumu

Uzun kollu gelinliklerde genellikle dik yakalar kullanılıyor. Yaka kısmı V şeklinde olan ve dekolte içeren uzun kollu gelinlikler oldukça şık bir seçenek olurken kayık yakalarda vazgeçilmezlerden biri oluyor.

Şifon tüllerden oluşan manşetli bir gelinliğin üzerine eklenmiş gipür ve dantel esintilerini dans ettiren dekolte V yakalı bir gelinlik ile harika görünebileceğiniz gibi balık kesim kayık yakalı gelinliğinizin transparan kol detayları ile de ihtişamı yakalayabilirsiniz. Bilekten lastikli bol kesim kollar ile farklı bir gelin olabilirsiniz.

 

 

 

About admin

Bunada Bakabilirsiniz

Gelinlik Kaç Günde Dikilir?

Gelinlik Kaç Günde Dikilir?

Gelinlik Kaç Günde Dikilir? Hazır dikim bir gelinliğe alternatif olarak özel dikim bir gelinlik almayı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir