Home / Mobilya Dekorasyon / Dekorasyon Önerileri / Yemek Odası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Yemek Odası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir Hakkında Yazdığımız ve Tüm Mobilya Arayışında Olanlar için Oldukça Faydalı Bilgileri Sunan

Yemek Odası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yemek Odası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yemek odaları evlerimize şık ve modern görüntü katmanın yanı sıra hayatımızı kolaylaştırıp bizlere yaşanılabilir ortamlar yaratır. Markalar çoğaldıkça yemek odası seçimi zorlaşmaya başladı. Yemek odaları evin duruşunu ve estetiğini belirleyen en önemli bölümdür. Bu yüzden yemek odası seçiminde dikkatli olmak gerekir. Peki, yemek odası alırken nelere dikkat edilmeli? Bu soruyu sizler için özel olarak araştırdık. Elde ettiğimiz bilgileri sizler için bir araya getirip harmanladık. Yemek odası alırken şu hususlara mutlaka dikkat etmelisiniz.

ÖLÇÜ ALIN:

Markalar çoğaldıkça ürün modelleri artmaya başladı. Modellerin çoğalmasıyla birlikte üretilen ürünlerde standart yapı bozulmaya başladı. Yemek odanızın evinizle ölçülü olması gerekir. Bu yüzden mutlaka yemek odasını yerleştireceğiniz odanın ölçülerini alın. El yordamı ile evininizin basit bir krokisini çizin. Mağaza ölçüleri ile evinizin ölçüleri birbirini tutmayabilir. Mağazada gördüğünüz ölçülerden ziyade yemek odası takımları evinizin ölçüsüne uymalıdır. Bu yüzden ölçüm yapılıp eşyaların boyutu evinizin ölçülerine uyumlu hale getirilmelidir.

ALAN GENİŞLİĞİ YETERLİ OLMALI:

Yemek odası takımının yerleştirileceği alan genişliği önemlidir. Boş yer sıkıntısı çeken aileler metre kare hesabı yaparak yemek masası almalıdır. Yemek odası takımının çok çekmeceli olması, gizli bölmelerin bulunması, sık kullanılmayan eşyaları saklama konusunda kullanıcılara avantaj sağlar.

TARZINIZA UYGUN OLMALI:

Yemek odası takımınız yaşam tarzınızı yansıtmalı. Yaşamınızı kolaylaştıracak, size hitap edecek, kullanım kolaylığı sağlayacak, ergonomik ve ekonomik yemek odası takımlarını tercih etmelisiniz.

BÜTÇEYE UYGUN OLMALI:

Yemek odası takımı bütçenize uygun olmalıdır. Sizin için özel olarak uygun fiyata kaliteli malzeme kullanarak yemek odası takımı tasarlayan İnegöl mobilyayı tercih edebilirsiniz. Her bütçeye uygun yemek odası takımlarını İnegöl mobilyada kolay ödeme seçenleri ile sahip olabilirsiniz.

SAĞLAMLIK:

Yemek odası takımı seçiminde sağlamlık önemlidir. Aldığınız mobilyanın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız yemek odası takımlarınızın sağlam malzemeler kullanılarak yapılmalıdır. Satıcıya yemek odası takımının hangi ağaçtan yapıldığını sorun.

KONTROL EDİN:

Vitrin ve konsollardaki dolap kapılarını açıp kapatarak kontrol edin. Çekmece varsa çekmece sürgülerini kontrol edin. Takımda açılıp kapanan masa varsa almadan önce düzgün açılıp açılmadığını kontrol edin. Ürünün dayanıklı olup olmadığını anlamak için dolabın zeminine hafif ağırlık uygulaması ile baskı yapın.

 

 

ZEMİNE GÖRE SEÇİM:

Evinizde yemek odası takımı olarak ayırdığınız yerin büyüklüğü ve şekli önemlidir. Bu büyüklüğe göre mobilyanızın yerleşimi yapılır. Kalabalık bir aileniz varsa yemek odası alırken büyük boyutlu masa ve masa ile uyumlu sandalye almalısınız. Mutfakta fazla yer kaplayan yemek takımlarının bir kısmını mobilyaların dolaplarında saklayabilirsiniz. Kullanmadığınız eşyaları katlayarak yer tasarrufu sağlayabilirsiniz. Dar alanlar için küçük masa, fazla yer kaplamayan konsollar ve vitrinler kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

About admin

İlginizi Çekebiliecek Bir Başka Konu

Balkon ve Teras Tasarımı

Balkon ve Teras Tasarımı Balkon ve teras tasarımı ülkemizde özellikle Akdeniz bölgesinde geleneksel bir mimari …

Bir cevap yazın